sobota, 20 września 2014

English Matters 48/2014Kilka dni temu miałam przyjemność zapoznać się z magazynem English Matters wydawnictwa Cororful Media. Jest on skierowany głównie dla osób uczących się języka angielskiego. Dziś chcę Wam opowiedzieć o tym, co możecie znaleźć w wydaniu wrzesień/październik. 


This and That (to i owo)

W kategorii "This and That" znajdziemy artykuł o specyficznych zaburzeniach językowych oraz o Yoshiro Nakamatsu, japońskim wynalazcy. 

People and lifestyle (ludzie i styl życia)

Nawet nie wiecie, jak wielka była moja radość, kiedy w tej kategorii znalazłam cały artykuł o Bruno Marsie! Bardzo lubię jego twórczość, więc chętnie przeczytałam o tym, w jaki sposób zaczął śpiewać. W magazynie zamieszczono również tekst piosenki "Grenade" i jej dokładne omówienie. Poza tym, znajdziemy tutaj również artykuł na temat oszczędzania pieniędzy oraz coś dla miłośniczek szpilek. 

Culture (kultura) 

Nie zabrakło też kultury. W tym wydaniu fani twórczości Jane Austen mogą przeczytać wywiad z Hazel Jones, która opowiada o swoim zamiłowaniu do książek autorki. 

Language (język)

Tutaj znajdziemy między innymi artykuł o aplikacjach na smartfony, a w szczególności o aplikacji Vocabla, dzięki której w przyjemny sposób możemy szlifować nasz angielski. Myślę, że wkrótce wypróbuję ją i jeśli się sprawdzi, obiecuję napisać Wam o niej kilka słów. 

Travel (podróż) 

Artykuł o pięknym miejscu, jakim jest Bath. Znajduję się tutaj również wzmianka o tym, dla kogo to miejsce było inspiracją i w jakim celu. 

Leisure (czas wolny)

Na deser - artykuł o Zumbie. Kilka dni temu zaczęłam tańczyć, więc miło było przeczytać coś o tym sporcie. 


Skusicie się na ten magazyn? :)Za możliwość zapoznania się z magazynem dziękuję wydawnictwu Colorful Media!

1 komentarz:

  1. Przepraszam za spam. Zapraszam Cię jednak do wzięcia udziału w mojej autorskiej akcji : "Poznaj Johna Grishama z Artemis"
    http://artemis-shelf.blogspot.com/2014/09/akcja-autorska-poznaj-johna-grishama-z.html
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń