sobota, 13 grudnia 2014

[62] Zaryzykuj ze mną - Jay Crownover


Tytuł: Zaryzykuj ze mną ♥ Autor: Jay Crownover ♥ Tom: 1 
Wydawnictwo: Amber ♥ Data wydania: 24 czerwca 2014 ♥ Stron: 384 

Grzeczna dziewczyna i heavymetalowiec. Czy ludzie z dwóch tak różnych światów są w stanie stworzyć wspólną przyszłość? Kiedy zaczęłam czytać tę książkę zauważyłam, że spotkałam się już z bohaterami tutaj opisanymi w innej powieści tej autorki. Otóż, jak się okazuje, każda z nich nawiązuje do innych postaci, jednak wszyscy oni występują też w innych tomach. Podoba mi się taki zabieg, ponieważ jestem osobą, która bardzo przywiązuje się do bohaterów książkowych i ciężko mi się z nimi rozstać po zakończeniu lektury.

Bardzo podobają mi się okładki gatunku New Adult wydawnictwa Amber. Mają w sobie coś, co przyciąga uwagę i książka wydaje się już od samego początku interesująca. W tym przypadku również tak było. Jednak nie jest to zasługa tylko okładki, ale w dużej mierze autorki, która potrafi trafić do czytelnika. Nie stosuje ona pięknego, poetyckiego języka, lecz posługuje się językiem potocznym, czasem nawet umieści w dialogach wulgaryzmy. Nie jest to nic złego, gdyż dzięki temu bohaterowie są bardziej autentyczni, nie są sztuczni.

No właśnie, bohaterowie! Od samego początku "zaprzyjaźniłam się" z Ayden i pokochałam całym sercem Jet'a. Są to bohaterowie bardzo barwni, różniący się od siebie, lecz przede wszystkim dający się lubić. Kreacja bohaterów w książkach Jay Crownover jest na wysokim poziomie.

Przedstawiłam tę książkę z dobrych stron, ale ma ona również wady. Niestety, mam wrażenie, że książka urywa się w połowie. Wielka szkoda, że wydawnictwo podzieliło tę historię na dwa tomy, kiedy można było zrobić jedną książkę. Mimo to, przeczytam kontynuację na pewno, gdyż jestem bardzo ciekawa, jak potoczą się losy Ayden i Jet'a.

Polecam tę książkę wszystkim, którzy lubią gatunek New Adult. Na pewno nie będziecie żałować wyboru lektury. Może być ona odebrana nieco gorzej przez bardzo wymagających czytelników. Mnie bardzo się podobała i za jakiś czas chętnie przeczytam ją ponownie. 

3 komentarze:

 1. lubię takie książki:) z chęcią ja przeczytam:)

  www.mesmerize87.blogspot.com
  www.minimalstylemagazine.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie gustuję specjalnie w tym gatunku książek, ale ta wydaje się interesująca :)

  OdpowiedzUsuń
 3. New Adult uwielbiam, jednak sporo od niej wymagam. Jeśli nadarzy się okazja przeczytam, ale nie muszę na już ją mieć w swoich rękach :)
  http://pizama-w-koty.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń