piątek, 23 czerwca 2017

[70] Tuż za rogiem


Tuż za rogiem - Magdalena Kawka, Robert Ziółkowski - Wydawnictwo ZyskCzy to jest jeszcze miłość? Tomek, odnoszący sukcesy biznesmen. Monika, niespełniona malarka. Dawna miłość i fascynacja innością odleciały w siną dal. Rozczarowani małżeństwem, oddalili się od siebie i wygląda na to, że nie ma szans na porozumienie. Skupieni na sobie,  nie zwracają uwagi na to, co dzieje się tuż za rogiem. Dopiero pojawienie się tajemniczego mężczyzny, w długim płaszczu z wyszytą na plecach klepsydrą, uruchomi ciąg dramatycznych zdarzeń. Lawina toczy się coraz szybciej - morderstwo, wypadek, zdrada i utrata pracy. Monika i Tomek muszą się z tym zmierzyć i odnaleźć swoją miłość.Zwykle nie czytam tego rodzaju powieści, choć teraz już rozumiem, że to był błąd. Powinnam zdecydowanie częściej sięgać po nie, ponieważ są... dobre? Magdalena Kawka oraz Robert Ziółkowski stworzyli coś, co nie pozwala czytelnikowi ani na chwilę oderwać się od książki. To fantastyczna, dopracowana fabuła, która w żaden sposób nie jest schematyczna i zwyczajna. Treść jest oryginalna i co najważniejsze wciągająca. 

Powieść "Tuż za rogiem" jest mądra i dobrze napisana. Zawiera w sobie dużo szczegółów, dobre opisy, które pomagają czytelnikowi jeszcze lepiej wczuć się w daną sytuację. 

Język zastosowany w powieści jest rozbudowany, dzięki czemu nie czujemy się, jakby książka była przeznaczona dla młodszych czytelników. 

"Tuż za rogiem" skrywa w sobie portret dwóch całkowicie innych osobowości. Można śmiało powiedzieć "ogień i woda" - spokojna, cicha Monika i pewny siebie Tomasz. Bohaterowie są doskonale przedstawieni, a to sprawia, że potrafimy lepiej wyobrazić sobie historię opowiedzianą na kartach tej powieści. 

Z ogromną chęcią przeczytałabym kolejną książkę duetu tych autorów. "Tuż za rogiem" to doskonały portret małżeńskiego dramatu. To jedna z tych książek, o których ciężko cokolwiek napisać, bo żadne słowa nie będą odpowiednie, by opisać, jak dobra jest ta powieść. To po prostu trzeba przeczytać :) Brak komentarzy:

Prześlij komentarz